Články & návody

Platická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - liposukce, operace prsou, operace víček. Neváhejte a objednejte se.

Zásnubní prsteny, s diamantem, zirkonem z bílého, žlutého i červeného zlata. 

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Vysočina. Možnost přidat kurz zdarma.

Hledáte catering na míru? FoodART agency s.r.o. je tu pro Vás.

Stomatologie Erbenova - specializujeme se i na zubní implantáty.

Vinařství Jan Plaček - bílé víno z Moravy, podoblasti Znojemské.

Míka Servis - úklidová firma Praha.

Jak správně zazimovat bazén

Někteří končí koupací sezónu s koncem léta, kdy jsou již noci chladné a bazén se tak ani přes den nestačí ohřát na příjemnou teplotu. Někteří si koupací sezónu prodlužují vyhříváním. Na konci podzimu se však koupou již spíše jen otužilci. A tak je čas bazén připravit na zimu.

V podstatě by se dalo říct, že nejde o nic složitého, ale rozhodně je to něco nevyhnutelného. Spoustu moderních bazénů současnosti ani není třeba vypouštět, výjimkou jsou pouze betonové zděné bazény anebo bazény s vnitřním dlaždicovým obkladem. U tohoto typu by se totiž mezi dlaždice nebo do pórů betonu dostala voda, která když zamrzne, začne se roztahovat a tak ničí daný povrch. Snadno tak může způsobit mnoho prasklin a pozdější znehodnocení celého bazénu. U ostatních nadzemních ale i zapuštěných bazénů stačí vodu pouze upustit tak, aby její hladina nedosahovala k vratným tryskám. Zbytek vody může v bazénu klidně zamrznout, poškození to nezpůsobí. Ale i o tuto vodu se musíte řádně postarat dřív, než přijde zima. Pojďme si tedy říct, jak na to.

Nejprve bazén vyčistěte a upravte zbylou vodu.

Ideální čas pro zazimování bazénu nastává tehdy, kdy noční teploty ještě neklesají pod bod mrazu a teplota vody je někde mezi 10 a 15 °C. Vodu je nutné pečlivě vyčistit. To znamená, že ze dna odstraníte všechny nečistoty. K tomu vám nejlépe poslouží bazénový vysavač. A pokud zůstanou nějaké nečistoty i na hladině, je třeba se zbavit i jich. Ideálním pomocníkem k tomuto je ruční síťka na teleskopické tyči. Pak je třeba ještě zkontrolovat úroveň PH vody v bazénu spolu s její tvrdostí a množstvím chloru. Na to existují příslušné testery. Podle výsledků, jaké vám ukážou, doplníte potřebnou bazénovou chemii. Nakonec ještě zapněte bazénovou filtraci a nechte vodu pořádně promíchat.

Upusťte vodu a snižte její hladinu.

Nyní můžete odpustit z bazénu vodu. V nejlepším případě by její hladina měla sahat asi tak 10 centimetrů pod úroveň vratných trysek. Na trysky našroubujte zátky, popřípadě je demontujte a na zimu uskladněte.

Očistěte celý bazén.

I stěny bazénu je třeba dobře očistit za použití speciálního přípravku, který je k tomu určený.

Nezapomeňte odpojit hadice.

Rozhodně ještě musíte od bazénu odpojit všechny hadice a vylít z nich vodu. Pak už můžete do zbylé vody v bazénu vmíchat zazimovací přípravek. Jeho použitím zabráníte vzniku zákalů a růstu řas. A díky tomu vám takto upravená voda v bazénu vydrží až do jara.

Péči si zaslouží i výbava bazénu.

Čerpadlo odpojte od elektrické sítě a odtokové ventily uzavřete. Vypusťte všechnu vodu, která tam nemá být, a pečlivě odsajte její zbytky. V bazénu určitě nenechávejte žádné příslušenství. To znamená ani schůdky ani protiproud. Raději je umístěte na suché místo, kde nebude v zimě mrznout.

Nezastřešený bazén zakryjte plachtou.

A kdybyste potřebovali s něčím poradit nebo pomoct, s důvěrou se obraťte na bazeny-desjoyaux.com. Přesně vědí, jak na to. Prozradí vám, co potřebuje i váš bazén, aby byl na jaře pořád v dobrém stavu a hravě připravený na další koupací sezonu.

Fotografie